Кина чекан дробилката производител и снабдувач | Shindery
Добредојдовте на нашата компанија веб-сајтови!

чекан дробилката

Краток опис:

Овој вид на машина е широко се користат во дробење сите видови на рачката култура, памук огревно дрво, врба, слама, детелина, кикирики школки, памук семе, дрво чип и др

Оваа машина има предности на компактна структура, силни и издржливи дизајн, безбеден и сигурен перформанси, лесно ракување, ја намалува бучавата и вибрациите, висока ефикасност и ниска потрошувачка на енергија и др И резервни делови на машината целосно да донесе квалитетен материјал, делови аутсорсинг усвојување домашните оптимална производ, квалитет на целата машина е сигурен, долговечни.


детали за производот

Тагови производ

Овој вид на машина е широко се користат во дробење сите видови на рачката култура, памук огревно дрво, врба, слама, детелина, кикирики школки, памук семе, дрво чип и др
Оваа машина има предности на компактна структура, силни и издржливи дизајн, безбеден и сигурен перформанси, лесно ракување, ја намалува бучавата и вибрациите, висока ефикасност и ниска потрошувачка на енергија и др И резервни делови на машината целосно да донесе квалитетен материјал, делови аутсорсинг усвојување домашните оптимална производ, квалитет на целата машина е сигурен, долговечни.

точка модел

SG400 * 600

SG500 * 600

SGH700 * 800

SGH700 * 1000

Мотор (kW)

 

 

11

22

55

90-110

Тежина на главната машина (кг)

960

1500

2600

2980

Надворешната димензија на главната машина (мм)

1500 × 1300 × 1400

1900 × 1560 × 1500

2350 × 1880 × 1500

2850 × 1880 × 1500

Количина на чекани (парчиња)

24

36 Макс

72 Max

90Max

Материјал на Чекани

легура

легура

легура

легура

Големина на финалниот производ (мм)

(во зависност од големината на дупки во сито)

1-25

1-25

1-25

1-25

Капацитет (t / h)

1-1.5

1.5-2.5

3-5

6-7

9b8ca30f

Професионална изработка дрво струготини машини, дрво чипови дробилката машина


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

    производи категории

    WhatsApp Онлајн Chat!