Кина LGX450 биомаса топчиња машина производител и снабдувач | Shindery
Добредојдовте на нашата компанија веб-сајтови!

LGX450 биомаса топчиња машина

Краток опис:

Влез на ниво на комерцијален производ, вертикална структура и прстен умре, Boneng / Tongli главната редуктор, 800-1000kg / h капацитет.


детали за производот

Тагови производ

LGX-450 vertical ring die biomass wood pellet making machine is entry-level commercial product for small wood pellet fuel making factory,and self-use customer.

The whole set LGX450 wood pellet machine includes 5 parts,they are

1.Screw Feeder

2.Main Pellet Machine

3.Auto Lubrication System

4.Dust Collector

5.Control Panel.

модел

LGX450
Моќност  (kW)

главната машина

55

топчиња тласкач

вретено диск

подмачкување пумпа

0.37
брзина на ротација (R / мин) 1450
Напон (V) 380 / индивидуално, 3phase
големина топчиња (mm) 4-12
Машина тежина (t) 2.9
Надворешни димензии (мм) 2270 * 970 * 1895
Прстен умре внатрешниот дијаметар (mm) 450
Капацитет (t / h) 0,8-1
https://www.shindery.com/a-1-lgx450.html
2

Прстен умре машина дрво топчиња


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
    WhatsApp Онлајн Chat!